Słowa dodające nam skrzydeł

Monika Gramatyka


Wiesz, pierwszy raz spotkałam kogoś, kto dzieli się z innymi tak ogromnie pozytywna energią. Nigdy nie patrzyłaś na nikogo z góry, mobilizujesz do działania, widzisz potencjał, zdejmujesz klapki z oczu zakompleksionym, nieśmiałym osobom. Mnie też. Obudziłaś we mnie uczucie "Hej, przecież skoro inni mogą, to ty też! Padłaś? Powstań! Popraw koronę i zasuwaj!"
Powiedziałaś mi "Hej, kiedyś byłam w takim samym miejscu, jak ty." I kogo widzę przed sobą? Szaloną, szczęśliwą Olę, robiącą w życiu to, co kocha. Da się! :) Wdzięczna Ci jestem, bo pokazałaś mi coaching. To jest coś ekstra. To podawanie dobrej energii dalej. To jest wiara w ludzi i ich potencjał. Zmieniłam podejście do siebie. Przecież nie muszę żyć zachciankami innych. Nie muszę wpasować się w sztywne ramy ludzkich oczekiwań. Nie muszę akceptować nieszczęśliwego stanu rzeczy, mogę działać, mogę zrzucić klapki z oczu. A teraz karmię duszę książkami, w tym o diet coachingu, chcąc ruszyć swoje życie z miejsca i wreszcie być Panią swojego ciała, nie pozwalając na to, aby to ciało panowało nad moim duchem. 
Dosyć zwierzeń! Przecież nie znamy się 20 lat :D Choć czasem tak się czułam, gdy Ci coś opowiadałam o sobie. Zero barier :)

 

Weronika Kurek


Myślę o tym, że warto pomagać innym. Dobrych i zdolnych ludzi należy wspierać!
dlatego... Korzystając z facebookowych możliwości opowiem Wam o pewnej osobie, na którą trafiłam przypadkiem, kiedy moje życie postanowiło trochę mnie kopnąć w zada. ZNAJOMI MOI! tyle was u mnie albo mnie u Was:D rzadko czuje potrzebę uzewnętrzniania się na mojej tablicy, ale ONA jest tego warta. Zapewniam. Długość notatki dostosowana do długości czasu jaki spędzacie na facebooku. Biorąc pod uwagę ten czas notatka będzie krótka.
Krótko o "zadzie": Kończy Ci sie pewien etap w życiu a mianowicie studia i dostajesz troche z liścia w twarz. Polska nie pozwola Ci zbytnio rozłożyć skrzydeł. Szukasz pracy szukasz... i w końcu znajdujesz. Jestes kelnerką, sprzedawcą itp w każdym razie nic co związane byłoby z Twoim zawodem. Zdajesz sobie sprawe ze długo mozesz takiej pracy nie miec bo pewna uczona z telewizji zakomunikowała Ci ze musisz sie przebranżowić. Narzekasz, ale jako że jesteś typowym polaczkiem nic z tym nie robisz. Chcesz wyjechac, ale wymyślasz kolejny problem nie do przeskoczenia. Przez własna głupote kończy Ci sie cos co miales zawsze... pasja. Może kiedys do niej wrócisz ale narazie nie masz takiej mozliwosci bo twoje panstwo każe ci czekac albo placić niebagatelne sumy. To minie...
krótko o NIEJ: Gdyby mieli o niej nagrać film pewnie nazywałby się "Skazana na powodzenie". Ona wie jak myśleć, żeby przyciągać do siebie wszystko co dobre. Potrafi oddzielić problem od prawdziwego problemu. Jest niesamowicie uparta w tym co robi- naprawde nie znam takiej drugiej osoby która tak mocno wierzy w swój sukces, a po poznaniu jej historii utwierdzam sie w tym przekonaniu. Ola to COACH. Coach nie ma nic wspólnego z psychiatrą czy psychologiem. To osoba która pomaga ustalic Ci priorytety, która słucha bez oceniania. Nie mówi" wszystko będzie dobrze" ale pokazuje Ci jakie są drogi wyjścia. Osoba , która kopie "twój zad" w odpowiednim kierunku. I tak oto kopnęła mój.
Tego chodzącego Anioła jakim jest Ola La można spotkać na ul. Gen.J. Zajączka 13/3 w Katowicach:)
Ola dzięki! Od grudnia będę kierasem! a potem wrócę do pasji!:)

Sandra Pustelny


Siadam obok kobiety, która wita mnie ciepłym uśmiechem. Ciepłą herbatą także.
Wygląda jak promyk, ma delikatny głos i człowiek od razu czuje się swojsko. Najważniejszym jest, że w trakcie rozmowy nie czuję się przez nią oceniana. Mówię o sobie tak, jakbym mówiła przed sobą samą. Ola pozwala mi się w sobie odbić jak w zwierciadle. Dzięki niej widzę siebie dokładniej.
Zaczynamy rozmawiać i okazuje się, że Coaching jest czymś niezwykłym. Przyszłam do Oli bez konkretnego problemu, na którym chciałabym pracować, a okazało się, że jest we mnie sporo spraw do przerobienia. Warstwa po warstwie dochodzę do tego, co jest przyczyną zachowań, z którymi walczę, blokad, które powstrzymują mnie przed pełnym życiem.
Kiedy krok po kroku docieram do samego środka problemu, czuję się wolna. Dostrzegam jego nieuświadomione przyczyny i męczące skutki. Nagle coś, co wpływa na tak wiele rzeczy, staje się zaledwie pyłkiem. Potrafię go zdmuchnąć i to, co przybierało tak wielkie rozmiary, zwyczajnie przestaje na mnie oddziaływać. Ogarnia mnie wtedy przyjemny, ciepły spokój, otulająca akceptacja. Nie ma we mnie strachu i przeświadczenia o tym, że czegoś nie mogę, czy też nie jestem w stanie zrobić. To zupełnie tak, jak zobaczyć siebie na tle świata na nowo. Jak poszerzenie pola widzenia, zrozumienie samego siebie.
To nieprawdopodobne jak kilka pytań zadanych przez Olę potrafi wpłynąć na jakość tego, co robisz. Wystarczyło kilka godzin, żebym stała się innym człowiekiem. Brzmi jak zbyt duże słowa, może pomyślisz, że to przerysowane, jednak zapewniam, nie ma w tym przesady.
Ja latam. ;)

 

Cześć Olu :) wiem, że piszę znikąd, ale pomyślałam, ze będzie Ci miło kiedy się dowiesz. Pamiętasz jak na adapciaku 2015 było spotkanie które prowadziłaś i pytałaś o marzenia? Ja wtedy powiedziałam, że już za późno i na pewno nie będę grała w piłkę w reprezentacji Polski bom za stara, pamiętasz może? Wróciłam do Czarnych Sosnowiec przed wakacjami, trenuję z nimi od miesiąca, co prawda odstaję trochę poziomem wytrzymałości, kondycji i innymi, ale nadrabiam techniką i ambicją :P I serio zaczęłam wierzyć, że jak tylko będę ciężko pracować i dbać o organizm zdrowym jedzeniem to może za kilka lat, jak nie reprezentacja Polski to może jakaś kadra śląska....
Nasza nowa trenerka daje mi mnóstwo siły i motywacji i widzi we mnie duży potencjał i aż samemu się chce zostawiać serducho na boisku. No i chciałam Ci podziękować, bo gdyby nie tamta iskra to pewnie włożyłabym swoje korki do szuflady, bo trzeba "szukać pracy, zarabiać, rodzinę zakładać" zamiast walczyć o to co sprawia mi radość.
Dziękuję! :)

2

Fundacja Rozwiń Skrzydła

3

Organizacja studencka PANEUROPA

1

Better Business s.c.

wsb ref s

Wyższa Szkoła Biznesu

Stosujemy dobre praktyki

Wypłyń na szersze wody biznesu


KONTAKT